Sillutuskivide juhendid
Ilusa sillutise saavutamiseks on väga oluline tööde õige planeerimine ja korrektne kivide paigaldus. Järgnevalt leiate soovitusi ja nõuandeid nii tekstina, kui ka skeemide ja videotena. Lingid on soomekeelsed, aga lähiajal esitame need ka eestikeelsetena.Kui vajate abi, siis helistage 6 349 560 või saatke meil jaanus.jarve@rudus.ee
OLULINE:
- NB! Tänavakivid vastavad betoonist sillutuskivide standardites EN1338 ja EN1339 esitatud nõuetele. Soomes toodetud kivide puhul ei pruugi olla tagatud vastavus Eesti Vabariigi määrustega kehtestatud kvaliteedialastele lisanõuetele. Juhime tähelepanu, et betoontooted ei ole sobivad intensiivse naelrehvi koormuse ja keemilise jäätõrjega keskkondadesse. Tänapäeva keemilised jääsulatusvahendid on väga agressiivsed tsementkivi suhtes ja vähendavad oluliselt toote kasutusiga. Meie soovitus on: kasutage talvel võimalikult vähe keemilisi jäätõrjevahendeid, sellega pikendate betoontoodete eluiga ja säästate loodust.NaCl soola kasutamine talvisel hooldusel on betoonkivide puhul keelatud.
- NB! Kasutades mitmevärvilisi kive (Hehku, Savu, Kajo, punane-must, hall-must, Kuloautere) tuleb paigaldamisel ühtlasema tulemuse saavutamiseks samaaegselt võtta kive mitmelt erinevalt aluselt. Mitmevärvilistel kividel on eritevate värvide intensiivsus ja osakaal juhuslikkuse põhimõttel muutuv ja erinev.
- NB! Suure liikluskoormusega teedel platsidel soovitame kasutada suurendatud kulumis ja värvikindlusega SUOJATIE kive.
- NB! Sillutuskivide efloresentsi ehk valge härme tekkimise tõenäosuse vähendamiseks soovitame vältida kivide paigaldamist varakevadel, kui aluspinnase niiskus on suur.
- NB! Sillutuskivide (eriti oluline suurte betoonplaatide kasutamisel) transpordil ja ladustamisel on oluline, et kivialust tõstetakse kogu alust ühtlaselt toetava tõstevahendiga ja alused ladustatakse siledale, tasasele ja ühtlaselt kandvale pinnale. Oluline on, et kivialused ei väänduks, vastasel korral võivad suuremad plaadid alusel murduda.
SILLUTUSKIVIDE JA -PLAATIDE PAIGALDUSJUHISED
SILLUTISE SERVADE JA ÜLEMINEKU JUHISED
HÄRME ehk sillutisele valge sade tekkimine